Praca elektryka zakres obowiązków

Praca elektryka jest niebezpiecznym zawodem, ponieważ dział on z bardzo niebezpieczną siłą, jaka jest energia elektryczna. Bardzo często słyszy się o porażeniach prądem. Nie jest to przyjemne, a co gorsza powoduje bardzo złe skutki w mózgu, przez co człowiek staje się ubezwłasnowolniony, a w gorszych wypadkach, prowadzi do śmierci. Z pewnością, każdy z nas miłą do czynienia z prądem. Nawet, jeśli wybierzemy się na stadninę czy farmę to zauważymy ogrodzenia, które są dodatkowo wyposażone w drut pod napięcie. Jest ono oczywiście bardzo małe i jedynie, co, to szczypie w palce. Jednak dla zwierząt jest to nieco inne odczucie, ponieważ są one bardzo uwrażliwione na elektrykę. Pomyśl, więc, co by było gdyby poraził was prąd o takim natężeniu, z jakim niekiedy pracuje elektryk. Dlatego tez do tej pracy, potrzebni są ludzie, którzy znają potęgę prądu i obchodzą się z nim ostrożnie.

Czego potrzeba, aby zostać eklektykiem?

Przede wszystkim wykształcenia, które jest podstawą. Wystarczy oczywiście zawodowe, jako elektromechanik, ale w żadnym wypadki nie wystarczy podstawowe, w przypadku tych, którzy skończyli jedynie gimnazjum. Niekiedy wymagane jest także określone doświadczenie np. na stanowisku elektryk samochodowy. Wszystko zależy, gdzie podanie składamy. Bardzo ważna, a nawet najważniejsza jest oczywiście wiedza, ponieważ bez niej nie za wiele narobimy. Chodzi tu przede wszystkim o zdolność odczytywania oraz wytwarzania schematów elektrycznych. Jeśli pracowałeś już, jako elektryk, to nie będziesz miał z tym żadnych problemów, ponieważ takie umiejętności nabywa się pracy. Niekiedy wymagane są także inne zdolności. Bardzo często niezbędne jest, aby umieć współpracować w grupie. Zaś innym razem pracodawca wymaga, aby być samodzielnym i drużyny nie potrzebować. Wszystko to zależy od rodzaju pracy, jaki ma zostać podjęty. W przypadku pracy elektryka, bardzo istotna jest także dyspozycyjność, ponieważ jeśli zajmuje się on naprawą instalacji w domach prywatnych, nie ma non stop zleceń, ale w tedy, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.

Obowiązki elektryka

W zależności, jaką firmę wybierzemy i czym się ona zajmuje, możemy mieć różne obowiązki. Jednym z nich może być na przykład montowanie instalacji elektrycznych zabudowy. Można także spotkać się z innymi zadaniami, jakimi są przedłużanie wiązek czy też tworzenie instalacji elektryczno – pneumatycznych. 

 

O serwisie

Poradnik o tym, jak zakładać instalacje elektryczne. Dowiesz się między innymi tego, jak ułożyć instalację elektryczną w ogrodzie oraz co się wiąże z zawodem elektryka.

Kontakt

kontakt@planetap.pl

Galeria