Korzystamy z energii słonecznej - panele fotowoltaiczne

Każdy z nas ma świadomość, jak ważna w dzisiejszych czasach jest ekologia. Coraz częściej spotykamy się nie tylko w sklepach z żywnością EKO, ale także wiele producentów stara się produkować swoje towary, zgodnie z sumieniem konsumenta, który dba o środowisko. Mimo, iż duża waga jest niekiedy do tego przywiązywana, to w lasach i rowach przy drodze, nadal możemy się spotkać z górami śmieci, które sięgają niekiedy do połowy wysokości drzew. Jest to oczywiście karalne, ale nie wszyscy ludzie chcą ratować naszą planetę, więc zamiast skorzystać z kosza, to wywozi śmieci na łono przyrody.

Dlatego też, tak cenni są Ci, którzy o matkę planetę dbają oraz ją szanują, ponieważ zdają sobie sprawę, jak ona jest nam potrzebna do życia. Takie osoby, które mają świadomość sytuacji, w jakiej znajduje się nasza ziemia oraz całe powietrze, starają się kupować produkty, które nie są wytwarzane ze szkodliwych substancji. Nie posiadają także oni pieców węglowych, które wytwarzają potworne ilości dymu, a co najważniejsze, sami zapewniają obie energię elektryczną, która pochodzi z natury. W innych krajach Europy, takich jak Holandia czy Niemcy, bardzo często spotykamy się nie tylko z wiatrakami, które napędzane wiatrem, produkują prąd, ale także z dużą ilością paneli słonecznych. Na szczęście w naszym kraju, też coraz częściej spotykamy się z tego typu źródłami energii i chociaż przeważająca ilość korzysta z tradycyjnych źródeł energii to panele słoneczne stają się coraz bardziej popularne.

Inwestycja, która posłuży długie lata

Panele fotowoltaiczne, które nazywamy modułami stworzone są z połączonych ze sobą fotoogniw. To właśnie w nich, energia, którą pochodzi od słońca jest zamieniana na tę elektryczną. Mimo iż, są one produkowane już od dawna, to w Polsce znane są dopiero od niedana, kiedy zaczęli interesować się nimi inwestorzy. Dzięki nowym przepisom, każdy z nas ma możliwość założenia paneli, a także sprzedawania własnej energii elektrycznej po takiej cenie, aby koszty instalacji się zwróciły.

Taka instalacja do tanich nie należy, jest to wydatek rzędu kilku tysięcy. Jednak płacimy za same panele oraz ich założenie, a energię mamy już za darmo. Jeśli podliczymy koszty, jakie trzeba było ponosić za energię z elektrowni to zdamy sobie sprawę, że w tym przypadku i tak wychodzi taniej, a co najważniejsze dbamy o środowisko. Producenci paneli zapewniają nas, że będą one doskonale prosperować przez 25 lat. W tym czasie ich moc ma się nie zmniejszyć o więcej niż 20%. W przypadku sprzętu, który zmienia energię słoneczną na prąd, czyli falownika uzyskamy gwarancję tylko na 5 – 7 lat. 

 

O serwisie

Poradnik o tym, jak zakładać instalacje elektryczne. Dowiesz się między innymi tego, jak ułożyć instalację elektryczną w ogrodzie oraz co się wiąże z zawodem elektryka.

Kontakt

kontakt@planetap.pl

Galeria