Bezpieczna instalacja w mieszkaniu

Wiadomo, jak niebezpieczny jest prąd, ale nie każdy przywiązuje do tego odpowiednią wagę. Bardzo ważne jest, aby mieć świadomość, co siedzi w takich przewodach i niepotrzebnie nie narażać się na zagrożenia zdrowia oraz życia. Jeśli w domu nastąpi zwarcie i „wysadzi korki”, to najczęściej, co musimy zrobić to przesunięcie ich do poprzedniej pozycji. Niekiedy zdarzają się jednak takie sytuacje, których sami naprawić nie możemy. Wtedy w żadnym wypadku, nie wolno nam wkładać rak w miejsce, które uległo zniszczeniu. Niezbędna jest w takiej sytuacji osoba doświadczona, która będzie wiedziała, co zrobić i jak naprawić błąd i przede wszystkim nie zrobi sobie krzywdy podczas pracy. W takim wypadku trzeba zadzwonić na tak zwane pogotowie elektryczne, gdzie znajdziemy doświadczonych fachowców, którzy na pewno będą w stanie nam pomóc.

Przewody elektryczne posiadają bardzo dużą moc, która dla nas jest szkodliwa. Musimy pamiętać, że jeśli zauważymy jakiś zniszczony przewód lub nadgryziony przez zwierzę, nie wolno nam go w pod żadnym pozorem dotykać. Dotyczy to także znanych nam przedłużaczy. Jeżeli zauważymy, że kabel nie jest w pełni sprawny, nie wkładajmy go do gniazdka, ponieważ jedynie, co zrobimy, to porazimy się prądem przez swoją nieuwagę. Bez względu na to, z jakich urządzeń korzystamy, to skoro korzystają one z energii elektrycznej, nie wolno nam postępować z nimi nieuważnie. Za każdym razem, trzeba zwracać uwagę na to, czy kabel nie jest uszkodzony oraz czy sprzęt jest sprawny. Nie podłączajmy do prądu, urządzeń, które są stare i nie jesteśmy ich pewni.

Co powinna zawierać instalacja

Jeśli dopiero, co kupiliśmy mieszkanie, które nie jest w najlepszym stanie, lub tez kupiliśmy całkiem be wyposażenia, ale nowe, to w każdym z nich najpierw należy sprawdzić, w jakim stanie jest instalacja elektryczna. Jest to bardzo ważne, ponieważ może zaważyć o naszym bezpieczeństwie. Jeśli zapomnisz o tej kwestii, to może się okazać, że po zrobieniu całego remontu, trzeba będzie kuć ściany, żeby powymieniać przewody. Jeśli instalacja nie jest obecna, powinniśmy ja dokładnie zaplanować. Co jednak taki projekt instalacji powinien zawierać? Przede wszystkim, liczbę ora rozmieszczenie obwodów trójfazowych. Są one potrzebne do podłączenia urządzeń, które potrzebują większą dawkę energii, jak np. kuchenka. Powinniśmy tez wziąć pod uwagę to, że w przyszłości możemy dokupić różnych sprzętów, więc będą one obciążać instalację. Musimy również dokładni zaplanować ilość orz rozmieszczenie obwodów jednofazowych, czyli tych, do których podłączać będziemy pralki, lodówki oraz wszelkie sprzęty AGD i RTV. W tym przypadku, także trzeba przewidzieć większa ich ilość w przyszłości.

 

 

O serwisie

Poradnik o tym, jak zakładać instalacje elektryczne. Dowiesz się między innymi tego, jak ułożyć instalację elektryczną w ogrodzie oraz co się wiąże z zawodem elektryka.

Kontakt

kontakt@planetap.pl

Galeria